4 grudzień 2022

W tej chwili poszukujemy w gruzach dwóch mężczyzn

zdjęcie: W tej chwili poszukujemy w gruzach dwóch mężczyzn / fot. PAP
fot. PAP
W tej chwili poszukujemy w gruzach dwóch mężczyzn w wieku około 60 lat. Z ostatnich ustaleń wynika, że w domu mieszkało sześć osób; jedna została wyniesiona spod gruzów żywa, a trzy w chwili wybuchu przebywały poza nim – podał burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.
REKLAMA

Wśród osób, które przebywały poza domem, była między innymi kobieta z dzieckiem. "Obecnie są w bezpiecznym miejscu" – wskazał burmistrz Korcz.

Samorządowiec powiedział, że jest w kontakcie z rodziną poszkodowanych, która mieszka w pobliżu. "Miasto ma przygotowane w tej chwili dwa mieszkania. To jest zabezpieczone. Jeśli poszkodowani zwrócą się o to, możemy już dziś ulokować ich w mieszkaniach gotowych na takie sytuacje" – powiedział.

Do wybuchu doszło w niedzielę przed godziną 10. Dom, składający się z dwóch mieszkań, został zniszczony. W jednym mieszkały cztery osoby, a w drugim dwie. W niedzielę spod gruzów ratownicy wydobyli żywą kobietę. Trafiła do szpitala. Poszukują jeszcze dwóch mężczyzn. Przyczyna wybuchu nie jest znana. Najprawdopodobniej eksplodowała butla z gazem. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pruszków
-0.6°C
wschód słońca: 07:09
zachód słońca: 16:32
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2023-02-06 19:00
miejsce
Restauracja Oddeca, Pruszków,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 17:30
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany