W jeden dzień zatrzymanych trzech poszukiwanych

Trzech poszukiwanych przez sądy mężczyzn zatrzymali wczoraj policjanci z patrolu. Dwóch z nich z skorzystało z możliwości zamiany kary więzienia na karę grzywny, trzeci trafił na pół roku do zakładu karnego.
REKLAMA

Wczoraj patrolowcy z Pruszkowa zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn. 29-latek zatrzymany został w Komorowie. Poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie celem odbycia kary pozbawienia wolności z możliwością zamiany na karę grzywny. Po zatrzymaniu 29-latek dokonał stosownej wpłaty i po czynnościach został zwolniony.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku drugiego poszukiwanego, którego ten sam patrol zatrzymał w Pruszkowie. 58-latek, tym razem poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa, został wylegitymowany na ul. Kraszewskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało, że mężczyzna ma niezwłocznie trafić do zakładu karnego lub uiścić grzywnę. Zatrzymany skorzystał z takiej możliwości i po okazaniu pokwitowania wpłaty został zwolniony.

Trzeci poszukiwany „wpadł” w ręce patrolu na ul. Kościuszki. 31-latek miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności orzeczoną przez pruszkowski sąd. Po czynnościach, zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu penitencjarnego.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

 

kom. Karolina Kańka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2021-10-09 19:00
miejsce
Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-15 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-11 18:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-14 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany