21 marzec 2024

PrzeMOC- Nie milcz!. Bądź bohaterem”- posumowanie wspólnych działań

zdjęcie: PrzeMOC- Nie milcz!. Bądź bohaterem”- posumowanie wspólnych działań / pexels/635356
pexels/635356
Policjantki pruszkowskiej komendy policji uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym kampanię społeczną na rzecz osób dotkniętych przemocą. Wspólne warsztaty z przedstawicielami różnych instytucji były okazją do wymiany doświadczeń oraz przedstawienia propozycji na dalsze działania wobec pokrzywdzonych.
REKLAMA

Odpowiadając na zaproszenie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Zespołu Ośrodków Wsparcia w Piastowie policjantki pruszkowskiej komendy policji - podkom. Edyta Bednarczyk oraz asp.szt. Monika Orlik uczestniczyły w spotkaniu oraz warsztatach dyskusyjnych pn. „PrzeMOC- Nie milcz!”. Bądź bohaterem”.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek edukacyjnych, przedstawiciele instytucji pomocowych, partnerzy społeczni oraz młodzież zaangażowana w kampanię społeczną.

Celem zebrania było podsumowanie działań, które były skierowane do osób doświadczających przemocy lub znajdujących się w sytuacji kryzysowej- przedstawienie efektów, napotkanych trudności oraz wyciągnięcie wniosków i ich analiza w zależności od działania konkretnej instytucji.

Podczas drugiej części spotkania praca w grupach miała na celu wypracowanie rekomendacji w zakresie rozwijania i upowszechniania dobrej praktyki stosowanej w powiecie pruszkowskim.

Z całą pewnością prawidłowa współpraca instytucji, które zaangażowane są w pomoc osobom pokrzywdzonych jest jednym z warunków udzielenia fachowej i kompleksowej pomocy mieszkańcom, którzy kontaktując się z nami oczekują konkretnej pomocy w trudnej sytuacji, w której się znaleźli.

Starając się dotrzeć, do jak największej ilości osób, przypominamy o ważnych telefonach, z których mogą korzystać mieszkańcy powiatu pruszkowskiego.

asp.szt. Monika Orlik

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Pruszków
9.4°C
wschód słońca: 05:27
zachód słońca: 19:43
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2024-04-20 19:30
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:00
miejsce
MCC Mazurkas Conference Centre...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany