26 marzec 2024

Pożar hali magazynowej z farbami i lakierami; jeden ze strażaków uległ wypadkowi

zdjęcie: Pożar hali magazynowej z farbami i lakierami; jeden ze strażaków uległ wypadkowi / pixabay/1444590
We wtorek rano wybuchł pożar w hali magazynowej w Wierzbicy k. Radomia. Były w niej przechowywane farby i lakiery. W szczytowej fazie w akcji gaśniczej brało udział 20 jednostek straży pożarnej. Jeden ze strażaków został poszkodowany – poinformowała PAP rzeczniczka radomskiej straży pożarnej kpt. Ewelina Borcuch.
REKLAMA

Ogień pojawił się po godz. 6 w hali przy ul. Brzozowej. "Po dojeździe na miejsce strażacy zastali rozwinięty już pożar, cała hala była objęta ogniem, na szczęście w środku nikogo nie było" – powiedziała kpt. Borcuch. Dodała, że działania gaśnicze polegały na podaniu prądu wody na budynek i na zabezpieczeniu beczek znajdujących się na zewnątrz obiektu.

W trakcie akcji gaśniczej wypadkowi uległ jeden ze strażaków. Z rozciętą nogą został odwieziony do szpitala.

Pożar jest już prawie opanowany. Obecnie trwa dogaszanie. Na miejscu pracuje 15 jednostek straży pożarnej. Przyczynę pożaru będzie ustalać policja.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pruszków
8.3°C
wschód słońca: 05:27
zachód słońca: 19:43
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2024-04-20 19:30
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:00
miejsce
MCC Mazurkas Conference Centre...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany