25 marzec 2024

Nigdy nie miał prawa jazdy, matka zapewniała, że jeździ bezpiecznie - sprawa trafi do sądu

zdjęcie: Nigdy nie miał prawa jazdy, matka zapewniała, że jeździ bezpiecznie - sprawa trafi do sądu / pixabay/1198862
W Płocku podczas kontroli Straży Miejskiej związanej z wykroczeniem, 31-letni kierujący renault przyznał, że nie ma i nigdy miał prawa jazdy. Towarzysząca mu matka zapewniała, że trudno znaleźć kierowcę jeżdżącego tak bezpiecznie. To nie przekonało stróżów prawa i sprawa trafi wkrótce do sądu.
REKLAMA

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka płockiej Straży Miejskiej st. insp. Jolanta Głowacka, do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na jednej z ulic w centrum miasta, gdy funkcjonariusze zwrócili uwagę na renault parkujące za znakiem zakazu zatrzymywania się.

Okazało się, że kierowcą auta jest 31-letni mieszkaniec Płocka. Strażnicy miejscy po wylegitymowaniu, chcieli zweryfikować uprawnienia mężczyzny do kierowania pojazdami mechanicznymi i wtedy oznajmił on, że nie ma prawa jazdy. Tłumaczył przy tym, że co prawda "chodził, kiedyś na kurs, ale nigdy go nie ukończył" - przekazała st. insp. Głowacka.

Jak dodała, 31-latek zapytany, dlaczego kieruje pojazdem mechanicznym bez uprawnień z uśmiechem na twarzy stwierdził, że jeździ bezpiecznie. "Z mężczyzną w aucie była jego matka, która na potwierdzenie słów syna beztrosko dodała: +panowie, tak jeżdżącego bezpiecznie kierowcy ze świecą szukać+" - podkreśliła rzeczniczka płockiej Straży Miejskiej.

Argumentacja kierowcy renault i jego matki nie przekonała strażników miejskich, którzy na miejsce wezwali patrol policji.

"Faktycznie po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że 31-latek nigdy nie miał prawa jazdy" - wyjaśniła rzeczniczka płockiej policji sierż. szt. Monika Jakubowska. Zaznaczyła, że sprawa kierowcy renault bez uprawnień wkrótce zostanie skierowana do sądu.(PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pruszków
9°C
wschód słońca: 05:27
zachód słońca: 19:43
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2024-04-20 19:30
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:00
miejsce
MCC Mazurkas Conference Centre...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany