28 marzec 2024

Najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Później popełnił szereg przestępstw, za które sąd orzekł karę aresztu.

zdjęcie: Najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Później popełnił szereg przestępstw, za które sąd orzekł karę aresztu. / pixabay/268450
24- letni mężczyzna kierując samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki popełnił szereg przestępstw. Na wniosek Prokuratora Rejonowego Sąd w Pruszkowie orzekł karę aresztu dla zatrzymanego.
REKLAMA

W nocy 25 marca br. policjanci pełniąc służbę w umundurowaniu radiowozem oznakowanym zwrócili uwagę na samochód osobowy, który poruszał się ulicą Poznańską w Pruszkowie. Tor jazdy wskazywał, że kierujący mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu i przeprowadzeniu kontroli drogowej. W tym celu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jednak pomimo wyraźnych komunikatów, kierowca je zlekceważył i rozpoczął ucieczkę chcąc uniknąć kontroli drogowej. Pędził ulicami Pruszkowa, autostrady A2, gdzie nawet jechał pod prąd. Stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, a także, jak się okazało, podróżowały w nim dwie osoby. Obecność pasażerek w pojeździe nie stanowiło żadnej przeszkody dla 24- letniego mężczyzny, który pomimo kilkukrotnych prób zatrzymania go przez policjantów, kontynuował ucieczkę.

Przebieg zdarzenia został przedstawiony we wcześniejszym komunikacie na naszej stronie internetowej.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy pruszkowskiej komendy i usłyszał zarzuty dotyczące : czynnej napaści na funkcjonariuszy, których próbował potrącić kierowanym pojazdem, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu pomimo orzeczonego zakazu, sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym oraz spowodowania zagrożenia życia lub zdrowia dla pasażerek pojazdu.

Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie sąd zastosował areszt wobec zatrzymanego na okres 3 miesięcy.

Za każde z popełnionych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności.

Pruszkowska policja po raz kolejny apeluje o rozwagę Wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w zbliżającym się okresie świątecznym.

 

asp.szt. Monika Orlik

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Pruszków
9°C
wschód słońca: 05:27
zachód słońca: 19:43
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2024-04-20 19:30
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:00
miejsce
MCC Mazurkas Conference Centre...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany