25 listopad 2022

Kradł alkohol, płacił za zakupy nie swoją kartą, był poszukiwany

zdjęcie: Kradł alkohol, płacił za zakupy nie swoją kartą, był poszukiwany / pixabay/256315
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o kilka kradzieży alkoholu, dokonywanie płatności cudzą kartą płatniczą oraz poszukiwanego przez sąd. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Po czynnościach zgodnie z dyspozycją sądu został umieszczony w zakładzie penitencjarnym.
REKLAMA

Komenda w Pruszkowie otrzymała zgłoszenie o kilku kradzieżach alkoholu z dwóch supermarketów na terenie Pruszkowa. Łącznie skradziono 32 butelki markowego alkoholu na kwotę ponad 3500 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy wnikliwie analizowali każdy szczegół sprawy, co umożliwiło im ustalenie mężczyzny podejrzewanego o te kradzieże. Do zatrzymania doszło w poniedziałek. Policjanci zapukali do drzwi mieszkania w Piastowie, ale usłyszeli, że mężczyzny nie ma w domu, w tym czasie 24-latek wyskoczył z okna prosto w ręce policjantów zabezpieczających teren.

Po zatrzymani i przewiezieniu do komendy okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez pruszkowski sąd celem odbycia kary 4 miesięcy i 49 dni pozbawienia wolności. 24-latek poszukiwany był także przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie do czynności procesowych za użycie nie swojej karty płatniczej.

Dochodzeniocwcy z Pruszkowa przedstawili zatrzymanemu 6 zarzutów kradzieży, do których się przyznał.

Następnie czynności procesowe z podejrzanym wykonali policjanci z Piastowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty za czyny popełnione w czerwcu tego roku, gdzie przez dwa dni robił kilkanaście razy zakupy płacąc nie swoją kartą. Pokrzywdzony stracił wówczas ponad 600 złotych. 24-latek usłyszał 6 zarzutów włamania się na konto pokrzywdzonego przy użyciu jego karty.

Po czynnościach podejrzany został, zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego w Pruszkowie umieszczony w zakładzie penitencjarnym.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia, za kradzież z włamaniem do 10 lat.

Postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

kom. Karolina Kańka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Pruszków
-0.6°C
wschód słońca: 07:09
zachód słońca: 16:32
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2023-02-06 19:00
miejsce
Restauracja Oddeca, Pruszków,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 17:30
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany