2 grudzień 2022

CBA zatrzymało trzy osoby, które miały wystawić fałszywe faktury VAT na ponad 25 mln zł

zdjęcie: CBA zatrzymało trzy osoby, które miały wystawić fałszywe faktury VAT na ponad 25 mln zł / fot. PAP
fot. PAP
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby, które miały wystawić fałszywe faktury VAT na ponad 25 mln zł - dowiedziała się PAP. Zatrzymani mieli wyszukiwać zainteresowanych kupnem lewych faktur i organizować sieć spółek, przez które je legalizowano.
REKLAMA

Zespół prasowy CBA poinformował w piątek PAP, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze łódzkiej delegatury Biura.

Według śledczych zatrzymani przez CBA mieli na Śląsku organizować siatkę spółek zajmujących się wystawianiem faktur VAT na kwotę przekraczającą 25 mln zł. Wyszukiwali firmy gotowe do nabycia fikcyjnych faktur i organizowali strukturę, by zatrzeć dowody przestępstw i upozorować legalność transakcji.

W nadzorującej śledztwo CBA katowickiej prokuraturze okręgowej postawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz karnoskarbowe.

Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec zatrzymanych. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pruszków
-0.6°C
wschód słońca: 07:09
zachód słońca: 16:32
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2023-02-06 19:00
miejsce
Restauracja Oddeca, Pruszków,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 17:30
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany