1 grudzień 2022

Areszt za stalking i groźby karalne

zdjęcie: Areszt za stalking i groźby karalne / pixabay/2138704
Na 3 miesiące do aresztu trafił 48-latek ujęty przez trzech mężczyzn, a następnie zatrzymany przez pruszkowskich policjantów. Podejrzany uporczywie nękał swoją byłą partnerkę, groził pozbawieniem życia i zniszczył jej drzwi do mieszkania przy użyciu siekiery. Mieszkaniec powiatu pruszkowskiego przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy.
REKLAMA

Policjanci z patrolu zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu pruszkowskiego, który został ujęty przez trzech mężczyzn, chwilę po zniszczeniu siekierą drzwi pokrzywdzonej. Mężczyzna podejrzewany był o stalking i groźby wobec byłej partnerki.

Po zatrzymaniu 48-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak ustali śledczy zatrzymany uporczywie nękał kobietę zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w pracy o różnych porach dnia i nocy. Wszczynał awantury, ubliżał i groził pozbawieniem życia. Kilka dni temu zniszczył siekierą drzwi wejściowej do jej mieszkania. Groził siekierą sąsiadowi, który próbował interweniować podczas jego agresywnego zachowania.
48-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, gdzie usłyszał zarzuty stalkingu i gróźb karalnych w warunkach recydywy. Następnie prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie agresora.

Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

 

kom. Karolina Kańka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Pruszków
9.4°C
wschód słońca: 05:27
zachód słońca: 19:43
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2024-04-20 19:30
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:00
miejsce
MCC Mazurkas Conference Centre...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany