29 marzec 2024

Nękał sąsiadów, grozi mu do ośmiu lat więzienia

zdjęcie: Nękał sąsiadów, grozi mu do ośmiu lat więzienia / pixabay/164762
Policjanci z Ciechanowa zatrzymali 28-latka, który od kilku tygodni nękał swoich sąsiadów. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Prokurator przedstawił mu zarzuty stalkingu i naruszania miru domowego. Grozi za to do ośmiu lat więzienia.
REKLAMA

Mimo protestów sąsiadów 28-latek nie przestawał ich nękać. Był coraz bardziej nachalny, dlatego zdecydowali się złożyć zawiadomienie. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu, gdy wtargnął na działkę sąsiadów – poinformowała w piątek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

„Mężczyzna nie reagował na żądanie opuszczenia posesji. Był agresywny, wyzywał sąsiadów wulgarnymi słowami i im groził.

„Taka sytuacja nie wydarzyła się pierwszy raz. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od kilku tygodni uporczywie nękał swoich sąsiadów. Ciągle ich nachodził, niepokoił, budził w nocy” – przekazała asp. Zarembska.

W chwili zatrzymania 28-latka badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

„Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty stalkingu i naruszenia miru domowego. Grozi za to do ośmiu lat pozbawienia wolności” – powiedziała rzeczniczka.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji i zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na mniej niż 50 metrów. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pruszków
9.4°C
wschód słońca: 05:27
zachód słońca: 19:43
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2024-04-20 19:30
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:00
miejsce
MCC Mazurkas Conference Centre...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany