6 marzec 2024

Policja zatrzymała 64-latka w związku ze śmiertelnym potrąceniem dwulatka

zdjęcie: Policja zatrzymała 64-latka w związku ze śmiertelnym potrąceniem dwulatka / pixabay/3413115
Policja zatrzymała 64-letniego mężczyznę w związku ze śmiertelnym potrąceniem przed kilkunastoma dniami dwuletniego chłopca w okolicach Makowa Mazowieckiego – poinformowała PAP w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz.
REKLAMA

Zatrzymany 64-latek to mieszkaniec pow. makowskiego. "Kierowca został ustalony na podstawie zapisów monitoringów i nagrań udostępnionych przez instytucje publiczne i osoby prywatne" – powiedziała rzeczniczka.

W oparciu o szczegółową analizę nagrań i powiązanie wszystkich faktów śledczy ustalili, że osoba, która potrąciła chłopca prowadziła samochód marki Skoda Fabia - dodała prokurator. "W związku z tym zatrzymany został użytkownik tego samochodu. We wtorek w godzinach popołudniowych były z nim prowadzone czynności prokuratorskie" - powiedziała prok. Łukasiewicz. Zaznaczyła, że więcej informacji prokuratura przekaże w czwartek.

Wypadek wydarzył się 23 lutego na DK57 w miejscowości Obiecanowo pod Makowem Mazowieckim. Dwuletni Oliwier wyszedł sam z nieogrodzonego domu, znajdującego się ok. 70 m od drogi krajowej. Nieprzytomnego chłopca znalazł jego ojciec. Mimo udzielonej mu pomocy medycznej dziecko zmarło. Sekcja zwłok wykazała, że główną przyczyną jego śmierci był ciężki uraz czaszkowo–mózgowy. Był on prawdopodobnie skutkiem potrącenia przez nieustalony pojazd.

Przez kilkanaście dni śledczy ustalali sprawcę wypadku. Na apel policji odpowiedziało wielu kierowców, którzy przejeżdżali DK57 w porze, kiedy mogło dojść do potrącenia dziecka. Przekazywali oni policjantom nagrania z kamer samochodowych. Śledczy przejrzeli też wszystkie możliwe monitoringi w okolicy. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ agz/

Zostal on usalony poprzez szereg nagrań monitringów

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pruszków
9°C
wschód słońca: 05:27
zachód słońca: 19:43
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszkowie

kiedy
2024-04-20 19:30
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 17:00
miejsce
Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-21 18:00
miejsce
MCC Mazurkas Conference Centre...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sportu w...
wstęp biletowany